Kabul

بازپس‌گیری ۵۵۰۰ متر مربع زمین تحت غصب از سوی شاروالی کابل در مربوطات ساحه بگرامی

به اساس تصمیم کمیسیون تخنیکی جلوگیری از غصب و استرداد زمین های غصب شده موازی ۵هزار و ۵۰۰ متر مربع زمین در ساحه بگرامی از مربوطات ناحیه ۲۲ شهر کابل باز پس گیری شده و امروز (یک‌شنبه ۱۹قوس) به شاروالی کابل تسلیم داده شد.

به گفته‌ی مولوی محمد خالد “سجستانی” معین محکمه خاص و کمیسیون تخنیکی جلوگیری از غصب و استرداد زمین های غصب شده: این اداره برای باز پس‌گیری هزاران جریب زمین تحت غصب در نواحی مختلف شهرکابل فعالیت دارد،  یکی پی دیگر به شاروالی کابل و ادارات مربوطه این زمین ها تسلیم داده می‌شود”.

با این حال مسئولان در شهرداری کابل می‌افزایند؛ تاکنون شهرک های مختلف تحت بررسی کمیسیون متذکره قرار گرفته است؛ قسمیکه شما در جریان هستید، ۵۵۰۰ متر مربع زمین در ساحه بگرامی به شاروالی کابل تسلیم داده شد تا پلان شاروالی کابل در ساحه متذکره تطبیق گردد”.

در همین حال شماری از شهرک‌نشینان با شکایت از روند موجود، می‌گویند، این ساحات ملکیت اصلی آنان است و این ساحات را از پدر و پدرکلان‌هایشان به ارث برده اند.

به گفته‌ی مسوولان در شهرداری کابل؛ ۴۲ شهرک در کابل زیر بررسی های تخنیکی و قضایی قرار دارد، بعدِ فیصله‌ی نهایی محکمه، دوباره به ملکیت شهرداری تسلیم داده خواهد شد.

رامین اندیشور
آژانس خبری گردش اطلاعات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا