Kabul

تروریست‌ها از خشم ملت ایران بترسند

به گزارش رسانه های ایران ،احمد وحیدی وزیر داخله این کشور در حاشیه عیادت از مجروحان انفجار های کرمان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: صمیمانه از کادر درمانی شفاخانه ها تشکر می‌کنیم که پس از انفجار روز گذشته تعداد قابل‌توجهی از مجروحان را درمان کردند و 111 عمل جراحی به‌روی مجروحان انجام شده که کار بسیار ارزشمندی بوده است

وی با بیان اینکه “براساس آخرین آمار اعلام‌شده عدد کشته شدگان ما 84 نفر است”، گفت: البته تعدادی از عزیزان در بیمارستان و در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند که وضعیت مناسبی ندارند و ممکن است این آمار تغییر کند.

وزیر داخله ایران با اعلام اینکه در این انفجار ها “284 زخمی داشتیم که تعداد قابل‌توجهی مرخص شدند”، افزود: در زمان حاضر 220 نفر در مجموع بیمارستان‌های کرمان بستری هستند که تعداد زیادی از مجروحان حال عمومی خوبی دارند و یا احتیاج به عمل جراحی کوچکی دارند. تعداد زیادی سرپایی مداوا و ترخیص شده‌اند و تعدادی هم امروز مرخص می‌شوند و الحمدلله مشکل خاصی ندارند.

آقای وحیدی تصریح کرد: همه کادر درمان بسیج شده‌اند تا سریعاً مشکل مجروحان برطرف شود و با حضور و استقرار وزیر صحت روند درمان مجروحان به‌خوبی در حال انجام است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت امنیتی کرمان، گفت: دستگاه‌های امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی بر موضوع اشراف دارند و مسلط هستند و برنامه‌های خودشان را طبق روال پیش‌بینی‌شده انجام می‌دهند.

او با ابراز اینکه همه چیز در کرمان عادی و آرام است و ماجرای روز گذشته محدوده گلزار شهدای کرمان در حال تجزیه و تحلیل و بررسی است”، ادامه داد: روز گذشته دو انفجار شدید با موج شدید و با مواد شدید‌انفجار بین مردم رخ داد.

وی با توضیح اینکه “بخش اعظم صدمات واردشده به‌دلیل ترکش‌ها و ساچمه‌های انفجار بود که به سر عزیزان ما اصابت کرده است”، افزود: حادثه تروریستی روز گذشته در کرمان، یک حادثه تلخ، بزدلانه و مزدورانه بوده است.

وحیدی خاطرنشان کرد: عاملان حادثه تروریستی روز گذشته در محدوده گلزار شهدای کرمان بی‌تردید در قبضه قدرت دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی ما گرفتار خواهند شد و سیلی محکمی دریافت خواهند کرد؛ عاملان و حامیان این حادثه تروریستی از خشم ملت ایران باید بترسند.

رسانه‌های ایران روز چهارشنبه ۱۳ جدی از وقوع دست‌کم دو انفجار در مراسم سالگرد قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران، در کرمان خبر دادند که بر اثر این انفجارها تاکنون دستکم ۸۴ نفر کشته و بیش از ۲۸۴ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

جواد رسولی
آژانس خبری گردش اطلاعات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا