Kabul

روزنامه واشنگتن پست خبر داد بود که ، اسرائیل و حماس به توافقی برای برقراری یک آتش بس موقت ۵ روزه نزدیک شده‌اند ،اما، امریکا این گزارش را رد کرد.

دولت آمریکا گزارش “واشنگتن پست” درباره توافق اولیه بر سر آتش‌بس میان اسرائیل و گروه حماس را رد کرد.

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید ، یکشنبه ۲۸ عقرب برابر با ۱۹ نوامبر در ارتباط با گزارش “واشنگتن پست” درباره آزادی گروگان‌های اسرائیلی در دست حماس در ازای آتش‌بس پنج روزه در صفحه مجازی اکس نوشت: ما هنوز به توافق نرسیده‌ایم، اما برای دستیابی به توافق به کار خود ادامه خواهیم داد.

روزنامه واشنگتن پست پیش‌تر به نقل از منابع آگاه از توافق بین اسرائیل و حماس که با میانجی‌گری آمریکا انجام شده بود، گزارش داده بود.

این روزنامه نوشته آزادی گروگان‌ها می‌تواند طی چند روز آینده آغاز شود به شرطی که در لحظه آخر مشکلی پیش نیاید. طبق این گزارش هم‌زمان با توقف درگیری‌ها کمک‌های بشردوستانه بیشتری از جمله سوخت از مصر به نوار غزه ارسال خواهد شد.

این پیش‌نویس در پی هفته‌ها مذاکرات در دوحه پایتخت قطر بین اسرائیل، آمریکا و گروه حماس تنظیم شده است. اسرائیل هنوز به این گزارش واکنشی نشان نداده است.

نیروهای حماس روز شنبه هفتم اکتوبر ۲۰۲۳ عملیات غافلگیر کننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع تل آویو آغاز کردند و اسرائیل برای تلافی و جبران ، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

جواد رسولی
آژانس خبری گردش اطلاعات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا