Kabul

فاجعه‌بارترین حمله سایبری هکرها: هکر‌ها در سال ۲۰۲۳ حدود دو میلیارد دلار رمز ارز سرقت کرده‌اند

به‌گزارش De.FI، در سال جاری میلادی هکرها حدود 2 میلیارد دالر ارز دیجیتل را در ده‌ها حمله سایبری به سرقت برده‌اند. با وجود حجم بالای حمله‌های هکری، داده‌ها نشان می‌دهد که برای اولین‌بار از سال 2020 روند هک ارزهای دیجیتال نزولی شده است

وب‌سایت De.FI که پایگاه داده REKT را اداره می‌کند، بدترین هک‌های کریپتو را به‌طور سالانه منتشر می‌کند.گزارش از هاوینگ بیت‌کوین و تاثیر آن بر بازار: هاوینگ بعدی بیت کوین چه زمانی رخ می‌دهد؟

در بین داده‌های منتشرشده، داده‌های مربوط به نفوذ به شبکه رونین در سال ۲۰۲۲ و سرقت بیش از ۶۰۰ میلیون دلار رمزارز و هک حدود ۲۰۰ میلیون دلاری سال جاری میلادی شبکه میکسین (Mixin) دیده می‌شود.

داده‌های De.Fi نشان می‌دهد که در سال جاری میلادی حدود دو میلیارد دلار ارز دیجیتال به سرقت رفته است. این مقدار کریپتو در حمله‌های هکری مختلفی از دست رفته‌اند. اما نشان می‌دهد که شبکه کریپتو آسیب‌پذیری‌های خودش را دارد و سرمایه‌گذاران با چالش‌هایی روبه‌رو هستند.

بازار نزولی در نیمه اول ۲۰۲۳ باعث شد برخی سرمایه‌گذاران نسبت به بازار کریپتو ناامید شوند. هرچند برخی دیگر منتظر جهش‌های بزرگ‌تری بودند.

سال گذشته میلادی، شرکت نظارت بر بلاکچین Chainalysis گزارشی را منتشر کرد که در آن گزارش به این موضوع اشاره شده بود که هکرها حدود ۳.۸ میلیارد دلار ارز دیجیتال سرقت کرده‌اند. از این رقم، ۱.۷ میلیارد دلار توسط هکرهای کره شمالی موسوم به گروه «لازاروس»، یکی از پرکارترین گروه‌های هکری رمزارز، به سرقت برده شده است.

براساس گزارش Chainalysis، هکرها ۳.۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱ سرقت کردند. هنوز مشخص نیست برای سال ۲۰۲۴ چه اتفاقی می‌افتد. اما به‌نظر می‌رسد روند سرقت رمزارزها همچنان باقی بماند

حامیه نادری
آژانس خبری گردش اطلاعات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا