Kabul

مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا و پلی‌آف لیگ اروپا

قرعه‌کشی اولین مرحله حذفی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا، عصر امروز از ساعت 3:30 به وقت کابل در مقر یوفا در شهر نیون سوئیس برگزار شد و بر اساس آن 16 تیم راه یافته به این مرحله رقبای خود را شناختند

مطابق ادوار گذشته در قرعه‌کشی این مرحله از رقابت‌ها محدودیت‌هایی برای رویارویی تیم‌ها وجود داشت که شامل عدم رویایی نمایندگان یک کشور و قرار نگرفتن تیم‌های هم گروه در مسیر یکدیگر بود.

در پایان قرعه‌کشی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، تیم‌ها به شرح زیر با یکدیگر روبرو خواهند شد.
پورتو – آرسنال
ناپولی – بارسلونا
پاری‌سن‌ژرمن – رئال سوسیه‌داد
اینتر – اتلتیکومادرید
آیندهوون – بوروسیا دورتموند
لاتزیو – بایرن مونیخ
کپنهاگن – منچسترسیتی
لایپزیگ – رئال مادرید
تیم‌ها سید یک (تیم‌هایی نام‌شان در سمت چپ آمده است) از امتیاز میزبانی در دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی برخوردار خواهند بود.

بازی‌های دور رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا از روز سه‌شنبه 24 دلو سال جاری آغاز می‌شوند. بازی‌های دور رفت در دو هفته و بازی دور برگشت نیز در دو هفته برگزار می‌شوند.

فینال این دوره از رقابت‌ها  روز شنبه 12 جوزا 1403 در ورزشگاه ومبلی لندن برگزار خواهد شد.

همچنان بعد از قرعه کشی یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا ، قرعه‌کشی بازی‌های پلی‌آف صعود به مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا برگزار شد تا 8 تیم دوم مرحله گروهی لیگ اروپا و 8 تیم سوم مرحله گروهی که از صعود به مرحله حذفی آن رقابت‌ها بازمانده‌اند، رقبای خود را برای حضور در اولین مرحله حذفی لیگ اروپا بشناسند.

در این دوره از رقابت‌ها که آخرین فصل حضور تیم‌های سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان در لیگ اروپا خواهد بود، مطابق فصول گذشته، تیم‌های دوم مرحله گروهی لیگ اروپا در سید یک قرعه‌کشی پلی‌آف قرار گرفتند.

این تیم‌ها در دور رفت بازی‌های پلی‌آف میهمان و در دور برگشت میزبان خواهند بود. تیم‌های سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا هم در سید دوم قرار گرفتند و به این ترتیب آنها در دور رفت میزبان و در دور برگشت میهمان هستند. همچنین طبق مقررات، در بازی‌های پلی‌آف، هیچ دو تیمی از یک کشور نمی‌توانستند با یکدیگر روبرو شوند.

بر اساس قرعه‌کشی، برنامه بازی‌های پلی‌آف صعود به مرحله حذفی لیگ اروپا به شرح زیر است:
بنفیکا – تولوز
براگا – قره‌باغ
فاینورد – رُم
گالاتاسرای – اسپارتاپراگ
لانس – فرایبورگ
میلان – رن
شاختار دونتسک – مارسی
یانگ بویز – اسپورتینگ لیسبون

بازی‌های دور رفت پلی‌آف لیگ اروپا روز پنجشنبه 15 فبروری و بازی‌های برگشت یک هفته بعد در تاریخ 22 همین ماه برگزار خواهند شد.

فینال این دوره از لیگ اروپا روز چهارشنبه 2 جوزا 1403 در شهر دوبلین، پایتخت ایرلند برگزار می‌شود.

حامیه نادری
آژانس خبری گردش اطلاعات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا