Kabul

کنعانی:اقدام جمهوری اسلامی بر ضد تروریستان قسمتی از مجازات عادلانه و دفاع از حاکمیت و امنیت این کشور بود

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به عملیات موشکی این کشور در عراق و سوریه گفت، این اقدام کشور اش در راستای دفاع مقتدرانه از حاکمیت و امنیت جمهوری اسلامی، مبارزه با تروریسم و بخشی از مجازات عادلانه این کشور در برابر متجاوزان بر امنیت جمهوری اسلامی بود

وی سازمان موساد و گروه های تروریستی را متجاوز عنوان کرد.

آقای کنعانی افزود، اقدام نظامی کشور اش بالای مرکز مربوط به موساد در شهر اربیل و مقر وابسته به تروریست ها در ادلب صورت گرفت و این عملیات هارا دفاع مقتدرانه، مبارزه بر ضد گروه های تروریستی و مجازات عادلانه خواند.

کنعانی در ادامه گفت، کشور اش بر اصل عدم مداخله و رعایت حاکمیت و تمامیت ارضی کشور ها پایبند بوده حامی صلح و ثبات در منطقه و جهان است.

در همین حال برخورد جدی بازدارنده با منابع تهدید کننده امنیت ملی و نیز دفاع از شهروندان جمهوری اسلامی را حق مشروع و قانونی این کشور دانست.

آقای کنعانی از تروریسم به عنوان تهدید بین المللی و فراگیر یاد کرده گفت ،ایران در عزم خود در چهار چوب مبارزه مشترک منطقه یی و جهانی بر ضد این دسته ها مصمم است.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اعلامیه های جداگانه از حمله بر مقر جاسوسی موساد در اربیل عراق و مقر داعش در سوریه با استفاده از موشک های بالستیک خبر داده بود.

اما در تازه ترین واکنش نسبت به حمله ایران بر مناطق در عراق و سوریه بغداد سفیر اش در تهران را فراخواند.

وحیدالله شهیدی
آژانس خبری گردش اطلاعات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا