Kabul

گازگرفتگی جان یک تازه عروس را گرفت و داماد را راهی شفاخانه کرد

بر اثر مسمومیت به گاز گرفتگی در ولسوالی« وردوج» ولایت بدخشان یک تازه عروس جان باخت و دادماد به کوما رفت

حکمت الله” محمدی ” سرپرست ریاست اطلاعات و فرهنگ  بدخشان می گوید بر اثر یک رویداد گازگرفتگی در ولسوالی وردوج این ولایت شب گذشته یک زوج بعد از مراسم عروسی شان به گاز مسموم میگردند که در نتیجه عروس جان می بازد و داماد در حالت کوما قرار می گیرد.

داکتر محمد ایوب ” انصاری ” مدیر اداری کلینیک ولسوالی وردوج  این ولایت با تایید این خبر می‌گوید که این زوج ساعت پنج عصر روز گذشته به آن مرکز درمانی زمانی انتقال داده شدن که در بدن عروس نبض نبوده و داماد نیز در حالت کوما به شفاخانه مرکزی این ولایت انتقال یافته است.

این زوج باشنده قریه« ترنگ» ولسوالی وردوج ولایت بدخشان بوده اند که بنا بر سردی هوا براثر مسمومیت به گاز در داخل اتاق بعد از چند ساعات، در اولین شب عروسی شان به این حادثه مواجه گردیده اند.

در همین حال پزشکان در فیض‌آباد توصیه می‌کنند اگر اعضای خانواده‌ها به کمک های اولیه؛ چون: تنفس دهن به دهن‏، فشار وارد کردن با دو دست حد اقل ۱۵ بار  بالای قفسه سینه، ندادن خوردنی و نوشیدن به شخص گازگرفته‌ را رعایت کنند، سبب می‌شود تا فرد گازگرفته از مرگ نجات داده شود و در قسمت بهبود صحت وی کمک نمایند.

باید یادآور شد که در فصل سرما در افغانستان خانواده‌ها از گاز و ذغال‌سنگ جهت گرمایش خانه‌ها استفاده می‌کنند که هرازگاهی باعث حوادث مرگ‌بار گازگرفتگی و زغال‌گرفتگی می‌شود.

بی‌احتیاطی و عدم امکانات معیاری از عوامل این حادثه‌ها دانسته می‌شود.

جواد رسولی

آژانس خبری گردش اطلاعات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا