Kabul

یازدهمین کنفرانس امنیتی هرات با عنوان «بازخوانی افغانستان – راهکارهای متفاوت» آغاز شد

یازدهمین کنفرانس امنیتی هرات با عنوان «بازخوانی افغانستان – راهکارهای متفاوت» با حضور شمار زیادی از چهره‌های سیاسی مخالف طالبان از جمله محمد اسماعیل خان،کریم خلیلی،رحمت الله نبیل ،شکریه بارکزی و شخصیت‌های علمی، فعالان حقوق بشر، فعالان مدنی و نمایندگانی از کشورهای منطقه از امروز دوشنبه ششم قوس در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان آغاز شد.

محمد علی عثمانی یکی از برگزار کننده گان این کنفرانس با میزبانی دوشنبه می‌گویدکه این کنفرانس دو روزه وضعیت کنونی و آینده افغانستان را مورد بحث قرار می‌دهد.

این نشست با سخنرانی رنگین دادفر‌ اسپنتا، وزیر خارجه حکومت پیشین افغانستان آغاز شد.

او با انتقاد از گزارش اخیر فریدون سینیرلی‌اوغلو که برای سازمان ملل ارائه کرد، می‌گوید که سینیرلی اوغلو برای طالبان سفید‌نمایی می‌کند و طالبان با آپارتاید جنسیتی که در پیش گرفته اند، برای همه هویدا است.

او در ادامه تأکید به یک مبارزه “صلح‌آمیز” می‌کند.

در همین‌حال شماری از  گردانندگان این نشست می‌گویند از نمایندگان امارت اسلامی دعوت به‌عمل آمده تا در این نشست اشتراک کنند ، اما تا به‌حال هیچ کس از آدرس امارت اسلامی در این کنفرانس حضور نیافته‌اند.

این نشست در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان برای دو روز برگزار می‌گردد‌.

تاجیکستان از شمار کشورهای مخالف حاکمیت طالبان در افغانستان است که تا به‌حال چندین نشست را با مخالفان حکومت فعلی افغانستان میزبانی نموده است.

جواد رسولی
آژانس خبری گردش اطلاعات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا